Нашы прадукты

Валаконна-аптычны кабель

Валаконна-аптычны кабель, які таксама называюць валаконна-аптычным, - гэта зборка, якая выкарыстоўваецца для перадачы інфармацыі праз імпульсы святла. Валаконна-аптычны кабель пабудаваны з аднаго або некалькіх валаконна-аптычных валокнаў, узмоцнены і абаронены адмысловым матэрыялам, каб мець добрыя фізічныя ўласцівасці падчас будаўніцтва тэлекамунікацыйных ліній.

Аптычнае валакно - гэта тэхналогія, якая дазваляе святлу рухацца па тонкіх шкляных трубках. Шкляныя трубкі маюць спецыяльны дыяметр, звычайна 9/125 для аднамодавых злучэнняў. Валакна, вырабленыя па розных тэхналогіях, гарантуюць пазначаны радыус выгібу трубкі стандартаў G652D, G657 A1, G657 A2. Валаконныя стрыжні фарбуюцца рознымі колерамі, што дазваляе лёгка злучыць злучэнне кабельных стрыжняў.

Jera мае розныя тыпы кабеляў, якія залежаць ад вобласці прымянення, напрыклад:
1) Валаконна-аптычны кабель асноўнай лініі
2) FTTH валаконна-аптычны кабель
3) Валаконна-аптычны кабель для размеркавання ў памяшканні
4) Канальны валаконна-аптычны кабель
Розныя тыпы кабеляў складаюцца з розных кампанентаў і выкарыстоўваюцца для розных прыкладанняў. У некаторых выпадках патрабуецца воданепранікальнасць, высокая механічная трываласць, устойлівасць да ўльтрафіялету, і мы ўзмацняем некаторыя матэрыялы (сталёвы дрот, RFP, арамідная пража, жэле, ПВХ-труба і г.д.) у кабелі для паляпшэння яго характарыстык.

Jera паспяхова інтэгравала валаконна-аптычнае рашэнне для пабудовы сетак GPON, FTTx, FTTH. Наш аптычны кабель можа прымяняцца на цэнтральнай пятлі альбо на маршрутах апошняй мілі для прамысловых будынкаў, чыгуначных і аўтамабільных перавозак, прамысловых будынкаў, цэнтраў дат і г.д.

Наш кабель быў правераны ў лабараторыі завода альбо ў незалежнай лабараторыі, агляд або выпрабаванне, уключаючы выпрабаванне на страты і вяртанне страт, выпрабаванне на трываласць на разрыў, выпрабаванне на перасоўванне пры тэмпературы і вільготнасці, выпрабаванне на УФ-старэнне і г.д. і CE.

Jera прапануе ўсе спадарожныя аксэсуары для размеркавання пасіўнай аптычнай сеткі, такія як: валаконна-аптычны заціск кабеля, валаконна-аптычныя шнуры, валаконна-аптычныя шпліц-замкі, валаконна-аптычная скрынка і г.д.

Калі ласка, звяжыцеся з намі для атрымання будучай інфармацыі!